Јадете како Цезар: Стар римски рецепт кој може да се јаде и денес

Јадете како Цезар: Стар римски рецепт кој може да се јаде и денес

Во превод значи “се топи во уста”, и е италијански рецепт за “Салтимбока”. Необично, сосема ново и вкусно.

Состојки:

  • 3 свински  шницли
  • ½ литри сос од домати
  • 1 лукче
  • 2 лажици пармезан
  • неколку листови жалфија
  • маслиново масло, зачини и чепкалки

Повеќе деликатеси:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text