Рецепт кој се шири со брзина на светлината: Домаќинките полудеа по него

Рецепт кој се шири со брзина на светлината: Домаќинките полудеа по него

Овој рецепт за магичен колач се шири со брзина на светлината на Интернет. За него ви се потребни овие состојки:

Состојки:

  • 4 јајца
  • 95 гр брашно
  • 120 гр шеќер
  • 115 гр путер
  • 4 дл млеко
  • 1 лажица ванила

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

singlepost_text