Првото ноемвриско утро кочан ладно: Македонија окована во студ

Првото ноемвриско утро кочан ладно: Македонија окована во студ

Првото ноемвриско утро кочан-ладно. Денеска температурите се под нулата.Најниска температура утрово е измерена во Берово -7 степени, -6 Маврово, -5 Лазарополе, -4 Кр. Паланка, -3 Битола, Прилеп, Крушево, Скопје Петровец, Тетово, -2 Д. Капија, Охрид, Штип, Струмица, Дебар, Куманово, -1 Пожаране, Виница, Претор, 0 Скопје, Тополчани, Ѓуриште, 5 Дојран, 6 Гевгелија.

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, особено долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од минус шест до три, а дневната од 10 до 17 степени.

Во Скопје  ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура до минус два, а дневната ќе достигне до 16 степени.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

singlepost_text