Оригинален турски рецепт за тулумби – десерт кој нема рок на траење

Оригинален турски рецепт за тулумби – десерт кој нема рок на траење

Кога ќе се спомене баклава и тулумба, веднаш се присетуваме  на Турција. Турските специјалитети се одлични, а овој пат преку ова видео, ви нудиме најбрз, највкусен и наједноставен начин да направите турски тулумби.Се што треба да направите за ваков вкусен десерт во домот, е да го погледнете видеото:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text