Најјаката домашна напивка: Ќе го снема салото за само 7 дена!

Најјаката домашна напивка: Ќе го снема салото за само 7 дена!

Оваа напивка би требало да ја пробате, бидејќи е многу здрава и има многу предности.

Ова е еден од здравите природни начини да му помогнете на вашиот организам, а покрај тоа напивката е многу ефикасна кога се работи за масните наслаги.

Многумина кои ја пробале се многу задоволни и велат дека по 7 дена гледаат драстични резултати!

Состојки:

  • 1 лажичка мед
  • 2 лажици јаболков оцет
  • 1 шолја сок од свеж грејпфрут

Ставете ги сите состојки во блендер и пијте ја подготвената напивка пред ручек и вечера. Правете го тоа 7 дена, а потоа направете пауза од 7 дена и повторно повторете ја постапката.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text