Имала 30 години и 116 килограми: Исфрлила една намирница и се преполовила

Имала 30 години и 116 килограми: Исфрлила една намирница и се преполовила

Триесет годишната Ванеса Додсворт пред пет години имала неверојатни 116  килограми и ја оценувале како 50 годишна жена. Таа се решила дека треба нештата да ги превземе во свои раце и да изгуби килограми.И бил дијагностициран и рак на лимфните жлезди, па Ванеса морала да направи нешто што ќе и го смени животот од корен.

  • Сфатив дека животот е еден и многу е краток и дека мора да ослабам, вели таа.

Таа се одрекла од слатките задоволства, особено кекс и чоколадо, па по три ена поривот за нив исчезнал и почнала да јаде само здрава храна.

Таа денес има 68 килограми на кои е горда.

Повеќе вести на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text