Бомбици од банана и кокос

Бомбици од банана и кокос

Слатко егзотично уживање…

Состојки:

  • 2 банани
  • 200 гр кокос
  • 200 гр посен маргарин
  • сок од еден портокал
  • 100 гр шеќер во прав

Начин на подготовка:

  1. Бананите испасирајте ги, додајте шеќер, кокос, растопен маргарин и на крај сок од портокал.
  2. Сите состојки добро соединете ги и од добиената смеса формирајте топчиња и извалкајте ги во кокос.
  3. Колачињата пред служење ставете ги во фрижидер да стегнат.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text