ВНИМАВАЈТЕ: Овие болести се предизвикани од јадењето во Микро

ВНИМАВАЈТЕ: Овие болести се предизвикани од јадењето во Микро

Иако денес сите живееме брзо и сакаме да приготвуваме брзи јадења, со оглед на тоа колку работни обврски и малку време имаме, треба многу да внимаваме каква храна консумираме.Храната подгреана во микро печка е многу опасна и може да доведе до повеќе проблеми и болести.

Зрачењето од микро печката може да предизвика рак, а исто така и умори намален имунитет.

Предизвикува и несоница, со што се доведува и до проблеми во функциите на мозокот.

Па, иако ова е најлесен начин да имате јадење на трпеза, обидете се да користите што е можно поретко.

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша