РИБА СО ПЕЧУРКИ: Евтин, брз и вкусен ручек

РИБА СО ПЕЧУРКИ: Евтин, брз и вкусен ручек

 Рибата е многу здрава намирница која ја пепорачуваат лекарите, па затоа ви нудиме супер рецепт за целото семејство.

Состојки:

  • 4 филети ослич
  • 200 гр печурки
  • 150 гр кашкавал
  • 2 лажички вегета
  • сол и масло

Подготвка:

  1.  Филетите од рибата се посолуваат  и се редат на подмачкана тава. Над ни се ставаат исецканите печурки, па вегета.
  2. Се реди и кашкавалот најодозгора.
  3. Се пече 40 минути на 200 степени.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

 

singlepost_text