Наместо лек за Алцхајмер му го давала ова

Наместо лек за Алцхајмер му го давала ова

Алцхајмеровата болест е тешка и предизвикува губење на памтењето. Педијатарот Мери Т. Њупорт го подели светот со својата приказна која спаси живот.Таа на својот сопруг на кој му била дијагностицирана оваа болест, му давала само една намирница од кујната, наместо лековите кои не му помагале.

Стив изгубил желба за борба, паднал во депресија и многу ослабел. Таа се олучила да направи нешто за негово добро, па се решила за природен лек. Му давала кокосово масло секој ден, а резултатот ги распаметил докторите.

Кокосовото масло му помогнало на несреќниот маж. По една година почнал да ги препознава членовите на семејството, кои со болеста ги заборавил.

Докажано е дека кокосовото масло е дар од природата. Помага за Алцхјмер, епилепсија, Паркинсова болест, склероза и дијабетес.

Идеално е за пржење и јадење и не е калорично.

Испитувањата од 2004 покажале дека им помогнал на 20 луѓе кои воделе битка со Алцхајмер.

Повеќе вести на Готви.мк:

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини