ЌЕ ВЕ ПРЕПОЛОВИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА: Слабејте со овој напиток

ЌЕ ВЕ ПРЕПОЛОВИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА: Слабејте со овој напиток

Ако мака мачите со килограмите или едноставно сакате да ослабете за да ја доведете линијата до совршенство, тогаш ова е решението за вас. Ви нудиме напиток кој ќе ве преполови за една недела.

Состојки:

  •  1 лажица мед
  • 2 лажици јаболков оцет
  • 1 шолја сок од грејпфрут

Подготовка:

  1. Сите состојки се ставаат во блндер и се пие сокот пред ручекот и вечерата.
  2. Правете го тоа седум дена, па направете пауза од 7 дена, па пијте повторно.
  3. СОВЕТ: Наместо грејпфрут може да користите и портокал.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци