Јелена Ѓоковиќ објави рецепт за еден од најубавите десерти во светот

Јелена Ѓоковиќ објави рецепт за еден од најубавите десерти во светот

Јелена Ѓоковиќ која деновиве е актуелна по семејните фотографии од прославата на роденденот на нивниот син, како и слатките заеднички фотографии со сопругот Новак Ѓоковиќ, објави фотографија од неодолив десерт.

Погледнете:

Just an idea….😍 great recipe! #happysunday

A photo posted by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

Рецептот за овој вкусен десерт можете да го погледнете ТУКА

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Повеќе на Gotvi.mk:

Пржена банана

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text