Јелена Ѓоковиќ се откажа од оваа храна: Лесно е, можете и вие

Јелена Ѓоковиќ се откажа од оваа храна: Лесно е, можете и вие

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, најдобриот светски тенисер, е секогаш во центарот на вниманието. Таа плени со својата широка насмевка и витка става.Таа призна од што се откажала за да изгледа толку слабо и убаво:

-Се откажав ор месо, риба, млечни производи и шеќер. Мојата исхрана се состоји од 70 отсто сирова исхрана и 30 отсто зготвена, вели Јелена.Убавата сопруга на тенисерот додава дека јаде тестенини, супи, многу овошје и зеленчук.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?