ВИДЕО: Вакумираше месо без никаков апарат – корисен трик за зимата

ВИДЕО: Вакумираше месо без никаков апарат – корисен трик за зимата

Полека но сигурно се прават зимница, ајвар и сите намирници кои со себе ги носи есента. Она што е најважно за зимата е да имаме начин како да замрзнеме намирници кои ги нема во тој период, за да уживаме во вкусот.На ова видео е прикажан наједноставниот начин за вакумирање, без да употребите никакво средство.

 

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци