ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Наједноставниот трик за совршена паста!

ЌЕ ВЕ ВООДУШЕВИ: Наједноставниот трик за совршена паста!

Понекогаш не ви успева да направите убава паста? Не очајувајте, решението никогаш не било полесно.

Заборавете на форите за паста на кои досега сте навикнале. Следете ги овие упатства и јадењето ќе биде навистина вкусно.

Ставете тестенини во празна тава, значи не во тенџере, туку во малку подлабока тава. Налијте студена вода, таман да ја прекрие пастата.

Повремено промешувајте со дрвена лажица. Времето на готвење е од 7 до 10 минути.

Водата во која се вареле тестенините можете да ја искористите за подготовка на сос.

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство