Торта “Лејди Ди”: Задоволство кое не се пече

Торта “Лејди Ди”: Задоволство кое не се пече

Направете вкусна торта која носи необично име, Лејди Ди. Ви треба малку труд, а најдобро од се е што нема стоење до шпорет.

Состојки:

 • 7,5 дл млеко
 • 3 пудинзи од ванила
 • 350 гр шеќер
 • 1 маргарин
 • 300 гр кекси
 • 300 гр мелени ореви
 • 300 гр кокос
 • 4-5 банани
 • 500 мл павлака за шлаг

Подготовка:

 1. Се вари пудингот во млекото, а откако ќе се олади се мати маргаринот и се додава кексот и исечените банани.
 2. Се додаваат 300 гр ореви и кокос и се заедно се соединува со мешање.
 3. Направете ја тортата трклезна и премачкајте ја целата со шлагот кој ќе го приготвите според упатството.
 4. Украсете одозгора по желба.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text