ФОТО: Започна акцијата за чистење на Водно

ФОТО: Започна акцијата за чистење на Водно

Млади активисти од различни етнички групи, обединети под Движењето за едукација и унапредување на дијалогот „LEAD“ во моментов (30.10.2016 година во 13 часот) ја спроведуваат петтата акција за чистење на Водно.

Акцијата, чие мото е „В џеб, ако нема каде друго!“ е поддржана во рамките на програмата Civica Mobilitas.

Gotvi.mk се приклучува кон апелите на оваа иницијатива. Уживајте во убавини на Водно, во вкусната закуска, храна и пијалаци, но немојте да ги фрлате отпадоците наоколу. Ако не за друго, за да имате каде повторно да се вратите вие и идните ваши поколенија!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

(18+) Се соблече целосно гол главниот јунак од серијата „Кобра 11“

ФОТО +18: Погледнете ги сите голи фотографии на Џастин Бибер

САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text