Овој чај ќе ви помогне во борбата против грипот!

Овој чај ќе ви помогне во борбата против грипот!

Овој чај ќе ви ги ублажи симптомите од настинка и грип.

Состојки:

  • 30 гр шипка
  • 20 гр кора од портокал
  • 3 дл вода

Начин на подготовка:

  1. Иситнетите суви билки измешајте ги.
  2. Земете лажица од чајната мешавина, прелијте со врела вода, оставете да отстои 10-15 минути и процедете.

Повеќе вести на Готви.мк:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

 

singlepost_text