ВИДЕО: Изренда 2 домати и додаде 3 зачини – заштедете пари и уживајте!

ВИДЕО: Изренда 2 домати и додаде 3 зачини – заштедете пари и уживајте!

Ако сакате вкусен сос за врз тестенини, тогаш ова е се што треба да знаете. Тој изренда три домати во сад и стави три зачини.Домати, маслиново масло, сол и бибер се се што ви треба.

Ако сакате нов и оригинален вкус, ова е решението за вас!

Погледнете ја подготовката во следното видео:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

 

singlepost_text