Домакинки, со овој трик тестото ќе расте како „лудо”

Домакинки, со овој трик тестото ќе расте како „лудо”

Секоја вистинска домаќинка споделува како нејзините рецепти се толку вкусни и како успева да направи магија. Па така, прочитајте ги овие совети од домаќинки за тоа како тестото за било која намена да ви расте како лудо.Пред да го месите тестото извадете путер и јајца од фрижидер и држете ги некое време на собна температура.

Не претерувајте со прашокот за пециво, или квасецот, бидејќи така тестото ќе пукне. Се што е умерено е корисно.

Тестото секогаш ставајте го претходно загреана рерна.

Во тестото ставете едно лажиче јаболков оцет, побрзо ќе расте и здраво е.

Се надеваме овие совети ќе ви бидат од корист.

Повеќе препораки на Готви.мк:

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text