Докторите го препорачуваат наместо лекови: Јадете го секој ден

Докторите го препорачуваат наместо лекови: Јадете го секој ден

Џемот е навистина вкусна но и здрава и корисна намирница во кујната. Џемот помага да ги решите сите проблеми со цревата во вашиот организам.За да немате тегоби, да се исчистите од сите отрови и да не се чувствувате подуени, лекарите го препорачуваат како лек.

Состојки:

  • 150 гр урми
  • 150 гр суви сливи
  • 1,5 шолји врела вода

Подготовка:

  1. Исечете ги урмите и сувите сливи на ситни парчиња, па додадете ги во водата која врие.
  2. Овој џем е погоден за сите проблеми со цревата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурк

singlepost_text