ВАКОВ ПОМФРИТ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Нема да верувате колку е вкусно

ВАКОВ ПОМФРИТ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: Нема да верувате колку е вкусно

Помфрит може да направите и од палента. Верувате или не, се што ви треба за деликатес во кујната е палента, моцарела и кашкавал.Начинот на подготовка и состојките погледнете ги во следното видео.

Многу е брзо и едноставно, а вкусот фантастичен.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text