ЛОШИТЕ МИРИЗБИ ЌЕ ИСЧЕЗНАТ: Трик со лимон кој ќе ви го олесни секојдневието

ЛОШИТЕ МИРИЗБИ ЌЕ ИСЧЕЗНАТ: Трик со лимон кој ќе ви го олесни секојдневието

Лимонот е многу корисен и содржи многу лековити својства кои се одлучни за нашето здравје.

Исто така, им дава одличен вкус на храната и пијалоците.

Многу е добар за здравјето на нашето срце и коса, а ги елиминира и вирусите и бактериите.

Time for Natural донесува ефикасен трик кој ќе ви помогне да ги елиминирате лошите мириси во кујната, како и во борбата против бактерии и микроби.

Еве како да го направите:

Исечето го лимонот на четири делови, така што нема да се раздвојуваат. Додајте малку сол и ставете го во средината на кујната.

Тоа ќе направи да лошите миризби исчезнат и ќе и даде лимонска арома на вашата кујна, но исто така елиминира и бактерии и микроби.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text