Ставете го ова во утринското кафе и слабејте!

Ставете го ова во утринското кафе и слабејте!

Сите сакаат да се разбудат со шолја кафе, а за некои денот не ни почнува без оваа магична напивка. Ако сакате да уживате во вкусот на црното кафе, но и при уживањето да топите килограми, ова е се што ви треба. Ќе слабеете, ќе бидете полни со енергија и секако расонети.

Состојки:

  • ¾ шолји кокосово масло
  • ½ шолји мед
  • 1 лажица цимет
  • 1 лажица какао

Се се става во тегла и се меша, па по една кафена лажичка од смесата се додава секој ден во утринското кафе.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text