ДОКТОР ОТКРИ ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Против најголемиот проблем со една намирница од кујната

ДОКТОР ОТКРИ ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: Против најголемиот проблем со една намирница од кујната

Иако повеќето луѓе знаат дека стапчињата за чистење уши се всушност само продолжение на проблемот и само ја туркаат нечистотијата навнатре, поради што и лекарите не ги препорачуваат, сепак сите ги користиме бидејќи не постои друг начин да го решиме овој проблем.Докторот Дејвид Џил најде решение и тоа во една намирница од кујната. Поентата е во тоа нечистотијата да не се натиска во увото, а тоа ќе го постигнете само со масло.

Ставете го стапчето во масло, ставете го во увото да седи мирно и по минута до две извадете го.

Така нечистотиите ќе се растопат сами.

Поврзани вести на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурк