ВИДЕО: Замеси тесто а потоа… – овие сендвичи се фантазија

ВИДЕО: Замеси тесто а потоа… – овие сендвичи се фантазија

Овие сендвичи се највкусните кои сте ги пробале некогаш.Се што треба е да замесите тесто и да ги испечете тркалцата, кои подоцна може да ги наполните по желба.

Уживајте и гответе со љубов 🙂

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер

Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата

„Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Полнети пиперки

Турли тава по најдобар рецепт

Специјалитет на денот: Пита со мелено месо

Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната

Веге рижото

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на комплексот „Македонско село“

 

singlepost_text