ВИДЕО: Нема стоење до шпорет – овој десерт е „без коментар”

ВИДЕО: Нема стоење до шпорет – овој десерт е „без коментар”

Оваа торта многу лесно и брзо се прави и не се пече. Ако сакате брз и лесен десерт, ова е решението за вас.Состојките и начинот на подготовка погледнете ги во видеото:

Повеќе вести на Готви.мк:

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

 

 

singlepost_text