ВИДЕО: Нареди месо и зеленчук во тава – резултатот совршенство!

ВИДЕО: Нареди месо и зеленчук во тава – резултатот совршенство!

Направете ја највкусната и најнеобична пита во вашата кујна. Се што ви треба е следново:

Состојки:

  • мелено месо
  • маслиново масло
  • краставица
  • кромид
  • морков
  • кашкавал


Се пече околу 25 минути на 200 степени.

Повеќе вести на Готви.Мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text