Студенти ова е лекот: Две супер намирници за концентрација

Студенти ова е лекот: Две супер намирници за концентрација

Едно ново истражување покажува дека црната чоколада и зелениот чај се идеалната комбинација за вашата концентрација. Па, наместо да се труете со кафе, за да останете будни и да учите или да ги завршите работните обврски во текот на ноќта, ви требаат само овие две намирници кои заедно прават моќна комбинација за мозокот.Истражувањето направено на Универзитетот на Северна Аризона покажува дека оние кои ги земале двете намирници имаат поголема концентрација и полесно паметат.

Професорот од Универзитетот кој го водел ова истражување тврде дека комбинацијата е сјајна и препорачлива и за срцето, крвниот притисок како и функциите на мозокот.

Поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки