(ВИДЕО) Здрава и нездрава храна: Еве како изгледаат 200 калории!

(ВИДЕО) Здрава и нездрава храна: Еве како изгледаат 200 калории!

Колку храна треба да изедете, здрава или нездрава, за да внесете до 200 калории?

Можете да изедете многу повеќе здрава храна пред да дојдете до 200 калории, но постои и неквалитетна храна која не содржи многу калории. Исто така, постојат и некои видови здрава храна кои содржат многу калории.

Погледнете го ова видео ќе ве едуцира и ќе ве изненади…

Повеќе вести на Готви.мк:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории