Стави масло во кора од мандарина – резултатот генијален

Стави масло во кора од мандарина – резултатот генијален

 Мандарините се исклучително вкусни и шират неодолива арома. Полни се со витамини, изобилуваат со здравје и се совршени за декорација. Сепак, сите ја фрламе кората, но од сега наместо да го правите тоа, ви нудиме генијална идеја.Ви требаат мандарина, нож, кибрит и масло.

Исечете ја мандарината така што ќе може да ја излупите и наполнете ја со масло.

Така кислородот ќе дојде до кората и кога ќе ја запалите ќе имате свеќа.

Погледнете ја подготовката на арома магијата за вашиот дом.

Повеќе вести на Готви.мк:

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

singlepost_text