Овој оброк е „ЦАРСКИ”: Ќе заборавите на сите рецепти до сега

Овој оброк е „ЦАРСКИ”: Ќе заборавите на сите рецепти до сега

Немате идеја што да направите како закуска во домот, појадок или вечера? Оваа евтина зимска намирница ќе ви овозможи да направите врвен деликатес.Карфиол, јајце, зачини и кашкавал се се што ви треба за деликатес.

Состојки:

  1. 1 карфиол
  2. 1 јајце
  3. кашкавал
  4. зачини


Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text