ОВА Е НАЈБРЗИОТ РЕЦЕПТ: Јадење кое ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

ОВА Е НАЈБРЗИОТ РЕЦЕПТ: Јадење кое ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Ова совршенство на вкусови веднаш ќе ве освои!

Состојки:

 • 1 лажица маслиново масло
 • 1 главица кромид, исечкан
 • 4 чешниња лук, исечкан
 • 1 лажичка сол
 • 1 пакување шпагети
 • 3 шолји шери домати, преполовени
 • свеж босилек
 • 300 гр колбас, сечкан
 • сол, бибер
 • 1 шолја пармезан или кашкавал по избор
 • вода

Начинот на подготовка е прикажан на видеото во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

singlepost_text