Земјотрес утрово во Македонија

Земјотрес утрово во Македонија

Утринава земјотрес ја стресе Македонија. По мирните денови и ноќи, утринава во 8 часот и 10 минути е регистриран земјотрес со епицентар во Карбинци.Потресот бил со магнитуда од 2,7 степени според Рихтер.

И Балканот се тресе изминативе два дена. Многу потреси се региструирани во Турција, Грција и Албанија.

Повеќе вести на Готви.мк

Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот земјотрес во Скопје

ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје

Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ

Препораки од Американската влада: Кога има земјотрес (АНИМИРАНО ВИДЕО)

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Се тресеше телевизијата – Како изгледал земјотресот во Канал 5 (ВИДЕО)

Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО)

singlepost_text