ВИДЕО: Стар рецепт на нов начин – мусаката никогаш не била повкусна

ВИДЕО: Стар рецепт на нов начин – мусаката никогаш не била повкусна

За овој вторник спремете вкусна мусака на поинаков начин. Мелено месо, и компир е се што ви треба за врвен деликатес. Наместо да ги редите компирите во тавче, исечени на кругови, се што треба е да ги издлабите и наполните.Погледнете ја подготовката:

 

Повеќе вести на Готви.мк:

ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер

Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата

„Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на комплексот „Македонско село“

singlepost_text