ВИДЕО: Ја исече питата и се разлеа чоколадо – највкусниот десерт

ВИДЕО: Ја исече питата и се разлеа чоколадо – највкусниот десерт

Ако сте љубител на месено и на чоколадо, оваа комбинација е повеќе од совршена за вас. За кратко време направете си вкусен десерт кој има прекрасен изглед и вкус.Состојките и начинот на кој се приготвува истиот, погледнете ги во видеото.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text