Посебен рецепт за макарони

Посебен рецепт за макарони

Направете вкусни тестенини со намирници кои ги имате во кујната. Има одличен вкус, но ова јадење ќе рашири и прекрасна арома во кујната.

Состојки:

  • 350 гр тестенини
  • 300 гр колбаси
  • 3 главици кромид
  • 300 гр шери домати
  • зачини и масло

Подготовка:

  1. Во тава со масло пропржете го кромидот, со колбасите и зачините, па мешајте пет минути.
  2. Сварете ги тестенините во солена вода, исцедете и додајте ја смесата од тавата.
  3. Сервирајте со сос од шери доматите.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

 

singlepost_text