Науката го кажа своето: Причината поради која се дебелееме е шокантна

Науката го кажа своето: Причината поради која се дебелееме е шокантна

Науката го кажа своето. Според последните истражувања во САД, откриена е причината поради која најмногу се дебелееме.Според истражувачите, вишокот килограми е поврзан со тоа колку често зборуваме за дебелеењето. Родителите кои многу зборувале за диети, имале дебели деца.

Навиките стекнати во детството ретко се искоренуваат, па затоа обидете се да водите здрав живот и да зборувате помалку за дебелеењето пред своите деца.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

singlepost_text