Направете домашен хот-дог за само 10 минути! (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Направете домашен хот-дог за само 10 минути! (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Ретки се оние кои не сакаат хот-дог, а освен во рестораните за брза храна, можете да го подготвите и дома, и тоа за само 10 минути!

Состојки:

  • 8 листови кашкавал
  • 8 помали виршли
  • 8 дрвени стапчиња (како за ражничи)
  • 2 шолји брашно
  • 1,5 шолја млеко
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка пипер
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 2 јајца
  • масло или маст за пржење

Подготовката е многу едноставна, а објаснета е чекор по чекор во ова едноминутно видео:

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text