Еве зошто храната која ја подготвувате не е вкусна!

Еве зошто храната која ја подготвувате не е вкусна!

Ова се најголемите гревови во кујната.

Маснотии

Премногу маснотии не се добри ниту за здравјето, ниту пак за вкусот на храната.

Премногу готвење

Тука нема помош!

Зачини

Што повеќе состојки имате, тоа помалку главните вкусови доаѓаат до израз.

Преполна тава

Ако ги натрупате сите состојки, вашата храна ќе почне да се готви на пареа наместо да се пржи.

Само по рецепт

За готвење потребно е чувство, опуштете се!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

 

singlepost_text