За лицето има шминка, но за вратот… – избришете ги годините со домашна маска

За лицето има шминка, но за вратот… – избришете ги годините со домашна маска

Проблемите со лицето можат да се средат со шминка, но еден од главните проблеми кај жените е кожата на вратот. Еве како да си помогнете за да го зацврстите овој дел од телото.

Состојки:

  • 1 лажичка куркума
  • 3 лажици шеќер
  • 2-3 капки етерично масло
  • 3 лажици супени маслиново масло
  • ванила во прав (на врвот на нож)

Подготовка:

  1. Сите состојки се мешаат и се става семсата на вратот.
  2. По 20 минути се мие со нежни движења и ладна вода.

Поврзани вести на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text