ВИДЕО: Таа секој ден јаде печени лушпи од јајца – ќе се шокирате!

ВИДЕО: Таа секој ден јаде печени лушпи од јајца – ќе се шокирате!

Оваа жена секој ден пече лушпи од јајца и ги јаде.  Затоа, нареден пат кога ќе спремате и вие јајца, имајте го ова на ум.Лушпите имаат витамини А, Б12, калциум, цинк.

Во лушпата има дури 90 отсто калциум кој ни ги зајакнува коските и мускулите.

Еве како да направите оброк со кој ќе си го сочувате здравјето.

 


ONA PEČE LJUSKE JAJA I JEDE IH by zanimljivo

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки