Ви требаат само чипс и пиво: Од овие две состојки се прави деликатес

Ви требаат само чипс и пиво: Од овие две состојки се прави деликатес

Чипс, едно јајце, 100 мл пиво, 100 гр брашно, малку пилешко месо и сол.Тоа е се што ви е потребно за да направите деликатес во домот.

Пилешко извалкано во чипс и смеса од пиво кое совршено оди и со чаша пиво.

Еве ја подготовката:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер

Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата

„Македонско село“ – магнет за домашните гости и странските туристи

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Автентични куќи, хотел, ресторани… Отворен комплексот „Македонско село“

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Ѕирнете во внатрешноста на комплексот „Македонско село“