Оваа напивка делува како да сте направиле 100 стомачни!

Оваа напивка делува како да сте направиле 100 стомачни!

Не сте задоволни од својот изглед, а посебно ве нервира вашиот стомак?

А ако немате време за теретана, обидете се да ја вратите самодовербата со напивка која делува како да сте направиле 100 стомачни, пишува Run Healthy Life Style.

Секако, не постои магично стапче кое ќе ве претвори во супермодел, но барем овој рецепт за здрава храна ќе ви помогне да изгубите неколку сантиметри во струкот.

Состојки:

  • 500 мл бадемово млеко
  • 2 смрзнати банани
  • 2 лажици путер
  • бадемово или кокосово масло
  • 2 лажици кисела павлака
  • 2 лажици природен мед
  • мало парче мускатно оревче

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер, па блендирајте неколку минути.
  2. Ставете ја напивката во чаша и пијте ја додека е свежа.
  3. Оваа вкусна напивка ќе ја замени вашата дневна потреба за ужини!

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text