Ќе се менува времето – Дали сте психички подготвени?

Ќе се менува времето – Дали сте психички подготвени?

Зимското сметање на времето годинава почнува на 30 октомври во 3 часот после полноќ. Стрелките на часовникот ќе треба да ги вратиме 1 час назад. Иако денот се уште трае до 19 часот, како што доаѓа зимата, така порано ќе се стемнува.

Со зимското сметање на времето ќе спиеме еден час подолго. Затоа, следниот викенд не заборавајте да ги поместите стрелките на часовникот 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Турската актерка која ја гледаме секоја вечер во брак со Македонец

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text