ДОКТОРИТЕ НЕМААТ ОБЈАСНУВАЊЕ: Ова е лек за рак, артритис, холестерол и 10 други болести

ДОКТОРИТЕ НЕМААТ ОБЈАСНУВАЊЕ: Ова е лек за рак, артритис, холестерол и 10 други болести

Медот е чудотворна намирница која ги запрепастува и лекарите сосвоите лековити и моќни својства.Медот се препорачува во сите јадења, има многу витамини и помага за многу болести.

Штити од инфекции, болести на срцето, го намалува холестеролот, помага за артритис, грип и настинки и го подобрува имунитетот.

Затоа, почесто консумирајте мед и живејте здраво.

Поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text