Ананасот не е едно овошје, ако мириснете банана слабеете: Изненадувачки факти за храната

Ананасот не е едно овошје, ако мириснете банана слабеете: Изненадувачки факти за храната

Неколку факти за храната кои ќе ве изненадат. Верувајте, точни се:

 

Луѓето кои јадат брза храна пред спиење имаат кошмари.

Ако мириснете банана и зелено јаболко губите килограми.

Ананасот не е една овошка, туку група од овошки кои растата заедно.

Јадењето сланина ви помага при мамурлак.

Ако држите заедно јаболки и компир нема да се скапат брзо.

 

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text