ВИДЕО РЕЦЕПТ: Француска салата

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Француска салата

Малкумина се оние кои не сакаат француска салата, но знаете ли да ја направите?

Состојки:

  • 500 гр компир
  • 500 гр моркови
  • 500 гр грашок
  • 5 поголеми кисели краставици
  • 1 кисела павлака
  • 1 помала тегла мајонез
  • сол (по потреба)

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

 

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт