Резултатите видливи веднаш: Есенска диета која топи килограми

Резултатите видливи веднаш: Есенска диета која топи килограми

Есенска диета со супа од зелка од која резултати има веднаш:1 ден

Првиот ден, освен супата, дозволува и овошје. Овошјето сепак треба да биде нискокалорично и со голема содржина на вода како  лубеница, диња, праска.

2 ден

Вториот ден заедно со супата дозволен е и зеленчук за меѓуоброци како домати, пиперки, краставица, целер, морков, црн домат, тиквички, но не и грашок, боранија и компир.

3 ден

Третиот ден дозволува овошје и зеленчук за меѓуоброци.

4 ден

Четвртиот ден дозволува исто како и третиот, само што може да се додаде и 1 компир за вечера (варен или печен) и 1 банана.

5 и 6 ден

Петтиот и шестиот ден освен супата се јаде и варено говедско месо или пилешко месо (кое може да се додаде во супата).

7 ден

Седмиот ден е ден на награда, па со супата може да се додаде и шака варен интегрален ориз како и зеленчук.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text