Отворен е ресторан во кој сите јадат голи – со месеци се чека за влез

Отворен е ресторан во кој сите јадат голи – со месеци се чека за влез

 Поделен е на два дела, едниот е за нудисти и е забрането фотографирање, другиот за другите гости.

Отворен е првиот гол ресторан во Лондон, а веќе 46.000 луѓе чекаат на ред да влезат во него.

Во делот за нудисти има веганска храна, се јаде во мрак, со светлина од свеќи.

Јадењата во просек чинат 60-70 фунти.

Повеќе вести на Готви.мк

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text